Kup Hrvatske 2009

Dva dubrovačka tima u osmini finala kupa

Vikend od 27. - 29. ožujka 2009. u zagrebačkom domu sportova odigran je Kup Hrvatske u bridžu. Nastupilo je dvadeset dva tima iz cijele zemlje uključujući dva tima bridž kluba Dubrovnik i tim bridž kluba Astarea Mlini. Kvalifikacijski turnir na pet mečeva švicarca odigran je u petak 27.3. Prvo mjesto u kvalifikacijama osvojio je tim Jurica Tomljenović 2 iz Zagreba u sastavu Nikica Šver, Lara Ruso, Tomislav Šćepanović Vjekosalv Žepić. Prvi tim Dubrovnika osvojio je peto mjesto što je odličan rezultat jer je rangiran šesnaesti. Tim bridž kluba Astarea osvojio je osmo mjesto dok je drugi tim Dubrovnika sedamnaaesti te ispao iz osmine finala za samo jedan VP u odnosu na šesnaestog.

Dubrovnik 1 je u osmini finala izgubio od tima juniorske reprezenacije Hrvatske 22 : 52 i na kraju osvojio trinaesto mjesto u repasažu. Tim Astarea Mlini ispao je od kasnijih pobjednika kupa prvog tima kluba Jurica Tomljenović rezultatom 27 : 108.

Pobjednik kupa u sastavu Goran Borevković, Vedran Zorić, Miro Tesla i Ognjen Staničić u finalu savladao tim Samobora sa 66 : 32. Oni su obranili lanjsku titulu.

Dubrovački timovi su nastupili u sastavu:

Dubrovnik 1: Đivo Tikvica, Nenad Čaklović, Frano Mozara, Dubravka Zvrko i Ivica Obad.
Astarea Mlini: Stijepo Čubela, Pavo Handabaka, Jakup Selmanović i Željko Milić.
Dubrovnik 2: Luko Dalmatin, Frano Jančić, Velibor Puzović, Jasna Božičević, Srđan Golubović i Miše Jančić.