Kup Hrvatske 2010

Ispali od finalista

Prošli vikend u zagrebačkom domu sportova odigran je Kup Hrvatske u bridžu. Među timovima iz cijele zemlje nastupila su dva tima bridž kluba Dubrovnik.

Kvalifikacijski turnir na pet mečeva švicarca odigran je u petak 26.3. Oba tima su se kvalificirala u osminu finala osvojivši 11. mjesto i 12.mjesto.

Dubrovnik 1 izgubio je od tima Elit Gradnja 68 : 58 i na kraju osvojio deveto mjesto u repasažu. Borili su se do zadnjeg djeljenja za prolaz u četvrtfinale. Nažalost dvije neforsirane pogreške od kojih svaka vrijedna više od deset poena je odlučila pobjednika.
Drugi tim je teško poražen od tima sastavljenog od tima Šver sa 113 : 26 te je nakon toga osvojio četrnaesto mjesto.

Kup je osvojio tim Šver u sastavu Nikica Šver, Marina Pilipović, Tomislav Ščepanović (brat košarkaša Dubrovnika Aleksandra Šćepanovića), Mario Zeljko, Karlo Brguljan i Vjeko Žepić pobijedivši u finalu tim Elit Gradnje sa 69 : 27. Tako su oba dubrovačka tima ispali od finalista takmičenja.