Kvalifikacije za prvu ligu 2009.

I dio
U hotelu "Excelsior", 17. i 18. siječnja, odigrana je B liga - skupina Južni Jadran. Razigravala su međusobno četiri sjeverna i pet južnih timova Dalmacije. Nažalost tim Bajalica se raspao, a Imotski nije mogao skupiti ekipu za zamjenu. Tim Dubrovnik 2 (Staničić - Puzović; M. Jančić - Radić) osvojio je prvo mjesto, Zadrani i juniorski tim Splita dijele drugo mjesto, a Astarein tim Handabaka-Kalauz; Milić-Selmanović je četvrti. Razigravanje za ulazak u prvu ligu je u Zagrebu 21. i 22. veljače. Slike sa ovog natjecanja su u galeriji. Uz timsku ligu igrani su turniri početnika: došlo je šest parova iz gimnazije Metković, naša dva para koji su međusobno igrali jedan timski i jedan parski turnir u subotu popodne.

II dio
21. i 22. veljače odigrane su polufinalne skupine Hrvatske B lige. Tim Dubrovnik 2 (F. Staničić, V. Puzović, M. Jančić, T. Radić, F. Jančić) je osvojio drugo mjesto u svojoj grupi i time se plasirao u finalnu skupinu koja se igra 17-19. travnja 2009. U finalnu skupinu prenose 19 VP. Ovdje su kompletni rezultati njihove skupine.

III dio
1. J.Tomljenović 6 (Zjača I.Poštić Meštrić Šoštarić Šimec M.Mandić) 85,50
2. J.T. 4 (M.Brkljačić T.Perković P.Čaklović D.Belan I.Petrović R.Muller) 82,50
3. Samobor (Antonić M.Gregurić S.Gregurić Faulend Majerić Polić T.Marušić) 80,50
4. Sisak 1 (Đukić Ferić Lađević M.Unetić Z.Unetić Petračić Bogović) 69,00
5. Dubrovnik 2 (Puzović Staničić T.Radić M.Jančić, F.Jančić) 68,00
6. Split 3 (A.Vilić R.Bilić M.Kozulić L.Ivelja S.Kružić D.Draganić) 58,00

Kvalifikacije za popunu prve hrvatske timske bridž lige održane su u Zagrebu od 18.4 do 19.4 u prostorijama bridž kluba Element. Nastupilo je šest timova uključujući i tim bridž kluba Dubrovnik koji su se borili za prva dva mjesta koji vode direktno u prvu ligu te za treće mjesto koje vodi u razigravanje.

Dubrovački tim u sastavu Velibor Puzović, Frano Staničić, Frano Jančić, Miše Jančić i Toni Radić osvojio je peto mjesto i nije se plasirao dalje. Pobijedili su tim J.T. 4 sa 17:13 i splitski tim sa 16:14 ali su izgubili od Siska 12:18, Samobora 4:25 i tima J.T. 6 10:20 kasnijih pobjednika lige. Ovo je dosad najbolji timski plasman od osnutka kluba 2002 godine ali ostaje dojam da je propuštena dobra prilika za prolaz dalje.

Trećeplasirani tim Samobora razigrava sa Sarajevom za ulazak u ligu. Sarajevo nastupa već deset godina u Hrvatskoj ligi jer nemaju vlastito takmičenje u BiH.

Paralelno sa kvalifikacija odigrana je i završnica prvenstva. Prvaci Hrvatske za 2008/2009 su tim zagrebačkog kluba 'Jurica Tomljenović' u sastavu Tesla, Borevković, Du.Diklić, V.Zorić, O.Staničić.