Arhiva za sezonu 2014./15.

09.06.2015.

Od petka 12.6.2015. do nedjelje 14.6.2015 ponovno imate priliku naučiti igrati Bridge u Dubrovniku. Okupit ćemo se na prvom satu u petak u 19:30h. Prostor je u Importanne Resortu na adresi Kardinala Stepinca 31, bivši hotel Neptun.
Termini od tri predavanja sa igrom su petak, subota i nedjelja od 19.30.-21.30.h. Susrete vode ponajbolji dubrovački igrači bridža, a traju oko dva sata. Sastoje se od puno igre i objašnjavanja, a svaka grupa imat će svog mentora. Svi početnici dobijaju skriptu sa osnovama igre, CD sa bridž programom i pristup besplatnom internet serveru za igru Bridge Base Online. Tečaj je besplatan.
Ostale informacije potražite na facebook grupi Bridž Klub Dubrovnik ili na klupskoj web stranici.

28.05.2015.

Pozivamo sve članove Bridž kluba Dubrovnik na izvanrednu skupštinu u ponedjeljak 08. lipnja 2015. u 18:45 u prostorijama odigravanja redovnog klupskog turnira. Prilažemo Poziv i radnu verziju novog Statuta.

11.05.2015.

U Splitu je odigran turnir sv. Duje. Nastupilo je ukupno 22 para i od toga 7 iz Dubrovnika. Pobjedili su Lucijana Ivelja i Miro Tesla, a najbolji dubrovački par je Toni Radić i Miše Jančić koji su bili 4. Odmah iza njih 5. mjesto su podijelili Maja Kučić Kržić - Velibor Puzović i Ana Čeović - Maja Mrša. Pogledajte ukupne rezultate i Aninu fotogaleriju.

09.04.2015.

Izdane su Propozicije za parski ciklus turnira za travanj 2015.

17.03.2015.

U petak i subotu odigran je prvi dio Kupa Hrvatske. Najbolje plasirani dubrovački tim je Danče (M. Mrša, A. Čeović, T. Radić, M. Jančić, F. Jančić i A. Martić) koji je osvojio 5. mjesto. Drugi dio Kupa, tj. polufinale i finale igrat će se 23. i 24. svibnja 2015.

U nedjelju, u organizaciji Bridž kluba Dubrovnik i Hrvatskog bridž saveza, odigran je turnir povodom 102. rođendana i ulaska g. Jerka Kovača u Guinessovu knjigu rekorda kao najstarijeg aktivnog bridžista. Na turniru je nastupilo 54. para iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Mađarske, Engleske i Sjedinjenih Američkih Država, od toga je bilo 27 parova iz BK Dubrovnika i BK Astaree. Proslavu su uveličali predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša, predsjednik Hrvatskog bridž saveza Jurica Carić, tajnik Europske bridž lige g. Josef Harsany, gosp. Nikola Pavlović, povjerenik Vlade Republike Hrvatske za Grad Dubrovnik, gosp. Davorko Obuljen, zamjenik župana Dubrovačko- Neretvanske županije, gđa. Marijeta Hladilo, pročelnica Upravnog odjela za znanost, kulturu, obrazovanje i šport Dubrovačko-Neretvanske županije , gosp. Alen Bošković, glavni tajnik Dubrovačkog saveza športova i Ivo Dragić, tajnik Zajednice športa Dubrovačko-neretvanske županije.

Na turniru su pobijedili Goran Borevković i Kiril Marinovski s 68,91% ispred Tomislava Šašeka i Karla Brguljana s 68,38% dok su se na treće mjesto plasirali Stijepo Čubela i Pero Jemo s 63,87%. 4. mjesto je zauzeo najbolji par BK Dubrovnika Maja Kučić Kržić i Velibor Puzović sa 61,47%, a 5. su juniori Joško Đilović i Ante Mijić sa 60,11%. Antun Matana i Titomir Zokić su dobili nagradu kao najbolje plasirani seniori, na 8.mjestu sa 59.16%. Zdenko Stanković i Vedran Košta su najuspješniji nenagrađeni dubrovački par na 15.mjestu sa 55.90%. Nagradu za najuspješnije dame na turniru osvojile su Dubrovkinje Ivana Frka i Elizabeta Pejdar na 42. mjestu sa 42.79%. Slavljenik, 102-godišnji Jerko Jerry Kovač osvojio je 41. mjesto u paru s Đivom Tikvicom s 44.53% uspješnosti.

Ana je slikala cijeli događaj.

24.02.2015.

Kup Hrvatske (prvi dio) za 2015. godinu održava se u Dubrovniku, od 13. do 14. ožujka 2015. godine, u Importanne Resort hotel Neptun, dvorana Coral. Natjecanje počinje u petak u 20.00 sati, kada se igraju kvalifikacije. U subotu se igra osmina i četvrtina finala. Polufinale i finale igrat će se 23. i 24. svibnja 2015., a mjesto odigravanja će naknadno biti određeno. U nedjelju od 10:30h se igra turnir u čast 102. rođendana Jerka Kovača, koji bi trebao ući u Guinessovu knjigu rekorda kao najstariji aktivni bridžist.

02.02.2015.

Preko vikenda je odigrano polufinale B lige u Zadru. Oba dubrovačka tima su se plasirala u finale koje se igra u Zagrebu od 18.-19. travnja 2015. Tim Danče (F. Staničić, J. Đilović, T. Radić, M. Jančić, A. Čeović, M. Mrša) je bio uvjerljivo prvi u svojoj skupini, a tim Dubrovnik 2 (S.Golubović, B.Mišić, V.Mijoč, I.Obad), sa sjajnim finišem, zauzeo je 3. mjesto u skupini i prošao dalje. Pogledajte ukupne rezultate A grupe i B grupe. Ana je omogućila da vidimo kako je bilo u Zadru.

22.12.2014.

U subotu u Splitu je odigran turnir 'U sjećanje na Tonča Radelju'. Najbolji dubrovački par je osvojio 4. mjesto i ujedno je bio najbolji mix - Dube Zvrko i Frano Mozara. Ukupni rezultati se nalaze na stranici Bridž kluba "Split". Ana je igrala na turniru, pa imamo i fotogaleriju.

22.12.2014.

12.11.2014.

U ponedjeljak je odigran humanitarni turnir Children in need. Rezultati su na našoj stranici, ali i na stranici ECatsBridge-a gdje možete vidjeti koju poziciju zauzimate od ukupno 2427 parova.

Preko vikenda je u Opatiji odigrano 18. otvoreno parsko prvenstvo Hrvatske. Igralo je 42 para, a najbolji klupski par na 12. mjestu su Miše Jančić i Toni Radić. Evo ukupnih rezultata, kvalifikacija, te konzolacija. Ana je fotografirala.

27.10.2014.

Izborna skupština kluba održat će se u petak 31.10.2014 u hotelu Importanne Resort u 18:00 sati, najvjerojatnije u sali gdje igramo bridž.

6. Razno

Kandidati za novu upravu su dr.sc. Velibor Puzović za predsjednika i Boško Mišić za tajnika.

09.10.2014.

Od 03.10. - 05.10.2014. u Imotskome je odigrano peto klupsko timsko prvenstvo Jadrana, te dva parska turnira - Modro jezero butler i Crveno jezero matchpoint. Na prvenstvu Jadrana sudjelovalo je 9 timova, a pobijedila je prva ekipa Splita - finale, meč za treće mjesto i kvalifikacije. Imali smo tri tima a najbolje plasirani tim bio je Dubrovnik 2 u sastavu Antun Matana, Neven Blagojević, Srđan Golubović i Boško Mišić. zauzeli su peto mjesto.

Na parskim turnirima bilo je puno više uspjeha, tako da su na Modrom jezeru dva dubrovačka para zauzela prva dva mjesta. Velibor Puzović - Đivo Tikvica su bili prvi, a Miho Jančić - Toni Radić su bili drugi. Miho Jančić - Toni Radić su, zajedno sa zadarskim parom, podjelili prvo mjesto na Crvenom jezeru, a Antun Matana s Nevenom Blagojevićem je zauzeo 4. mjesto.

07.10.2014.

27. i 28. rujna u hotelu Neptun je održano prvenstvo Dubrovnika 2014. Na prvenstvu je nastupilo osam parova iz Dubrovnika, koji su pravo nastupa ostvarili kroz kvalifikacije te dva gostujuća para iz Rueil-Malmaison. Igrale su se dvije sjednice. Dubravka Zvrko i Frano Mozara su parski prvaci Dubrovnika za 2014. godinu, a 102-godišnji g. Jerko Kovaču u paru s Franom Jančićem je osvojio drugo mjesto. Kako je bilo možete vidjeti u Aninoj galeriji. Prilažemo i rezultate 1. sjednice, 2. sjednice, te objedinjene rezultate.

08.09.2014.

Od 18.9. - 2.10.2014. u hotelu "Importanne Resort" se nalazi bridž grupa iz Njemačke. Svi članovi bridž kluba Dubrovnik su pozvani da sudjeluju na njihovim dnevnim turnirima koji se igraju svaku večer od 19:30.

04.09.2014.

Od danas igramo i četvrtkom - na istom mjestu i u iste ure - 19:30 hotel "Importanne Resort".

02.09.2014.

Krenula 13. sezona. Odigran je prvi turnir u novoj sezoni.
U arhivu smo premjestili turnire od prošle sezone, rang liste - ukupnu i početnika, te novosti.
Odigrali smo 68 turnira: najuspješniji igrač je Đivo Tikvica sa osvojenih 306.12 poena za listu HBS-a, a najbolji početnik je Zdenko Stanković.